Kraków

otwarte miasta i wsie - mapowanie i współpraca dla Ukrainy_KRAKÓW

Kampania „Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy” zagości w Małopolsce! Z przyjemnością informujemy, że będziemy współpracować z Metropolią Krakowską w ramach szeregu wydarzeń i działań.

Kampania dociera do Krakowa

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza kampania Otwarte Miasta i Wsie zawita do Krakowa. Naszym celem jest wsparcie lokalnych samorządów i gmin w profesjonalizacji pracy społecznej w kontekście pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Forum Usług Społecznych

Mapuj Pomoc gościem II Forum Usług Społecznych w Krakowie! 7 września prezeska Fundacji CultureLab i pomysłodawczyni Mapuj Pomoc Monika Miłowska wystąpiła w panelu „STREFA WIEDZY” na II Forum Usług Społecznych organizowanym przez Metropolię Krakowską. To wydarzenie było znakomitą okazją do dyskusji na temat diagnozy problemów społecznych i potencjału gmin w ich rozwiązywaniu. 

Forum Usług Społecznych jest ważnym elementem strategii ponadlokalnej, służącym jako inkubator dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie usług społecznych. Jest to również miejsce, gdzie lokalni decydenci i aktorzy społeczni mogą zdobyć cenną wiedzę i nawiązać wartościowe relacje. Mapuj Pomoc i kampania „Otwarte Miasta i Wsie” nie tylko wpisują się w dążenia do koordynacji i innowacji w dziedzinie pomocy humanitarnej, ale również w zaawansowane prace nad zrównoważonym rozwojem społeczności lokalnych.

W trakcie panelu przedstawiliśmy szeroki zakres możliwości, jakie oferuje współpraca z Mapuj Pomoc. Skupiliśmy się na praktycznych aspektach naszej działalności, takich jak koordynacja pomocy, edukacja i szkolenia, a także na potencjalnych korzyściach dla gmin i ośrodków pomocy społecznej. Omówiliśmy także, w jaki sposób nasza platforma może wspierać realizację misji i celów społecznych, które są kluczowe dla budowania społeczeństwa obywatelskiego i zrównoważonego rozwoju.

Była to okazja do pozyskania rzetelnej wiedzy i nawiązania współpracy, która może w realny sposób przyczynić się do zwiększenia kapitału społecznego i lepszego zarządzania w czasach kryzysu.

Szkolenie Mapuj Pomoc dla administracji publicznej

W związku z tym, że praktyczne aspekty Mapuj Pomoc wzbudziły spore zainteresowanie wśród uczestników i uczestniczek forum,, na 21 września, od godz. 12:00 do 14:30, w formule online zaplanowaliśmy specjalne szkolenie dla pracownikom społecznych i gminnych. Podczas warsztatu pokażemy, jak efektywnie korzystać z platformy Mapuj Pomoc, udzielając potrzebującym wsparcia informacyjnego. Poniżej link do rejestracji!

Partnerstwo z Metropolią Krakowską 

W tym przedsięwzięciu mamy zaszczyt współpracować z lokalnym partnerem – Metropolią Krakowską. Działania Metropolii Krakowskiej, zgodnie z misją kampanii, skupiają się na wspieraniu gmin w prowadzeniu działań na rzecz poprawy jakości i dostępności usług społecznych. Zapraszamy na stronę naszego partnera po więcej szczegółów! 

metropolia krakowska logo

Mapuj Pomoc w mediach

We wrześniu w lokalnym „Magazynie Metropolitarnym” pojawi się omawiający szczegóły naszej inicjatywy Mapuj Pomoc oraz prowadzonej kampanii.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco aktualizujemy nasze działania w regionie małopolskim. 


O kampanii Otwarte Miasta i Wsie

Odwiedzamy polskie miasta, by wspomagać rozwój pracowników gmin i ośrodków pomocy. Tworzymy sieć wsparcia, łącząc sektor samorządowy i NGO. „Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy” to kampania społeczna zainicjowana przez UM Kielce i Fundację CultureLab w kwietniu 2023. Sieciujemy i edukujemy!

Dowiedz się więcej…

Rekomendacje