Nadija – technologia, która buduje wspólnotę. Wkrótce premiera!

Fundacja To Proste przedstawia projekt Nadija – nową wirtualną przestrzeń współpracy biznesu i organizacji społecznych. Platforma powstaje dzięki partnerstwu Mapuj Pomoc oraz Deloitte Polska, a inauguracja planowana jest na marzec 2024 roku. Śledź nas, by nie przegapić tego wydarzenia!

konferencja Nadija grafika

Nadija to nowy rozdział we współpracy międzysektorowej

Organizacje pozarządowe często borykają się z brakiem zasobów niezbędnych do realizacji misji. Problem stanowi też ogromna dysproporcja w dostępie do środków – mniejszym podmiotom trudniej je zdobyć. Na te wyzwania odpowiada Nadija. To innowacyjna platforma, która pozwala na efektywne komunikowanie o potrzebach oraz uzyskanie wsparcia niezbędnego do realizacji celów, niezależnie od wielkości organizacji.

Platforma umożliwi nawiązanie bezpośrednich partnerstw z firmami czy instytucjami publicznymi, które chcą angażować się w inicjatywy społeczne. Nadija ma otwierać organizacjom pozarządowym drzwi do nowych możliwości, a w efekcie pomóc im zwiększać skalę działań. To nasza wizja, jak jeszcze lepiej wspierać sektor NGO.

Korzystanie z Nadiji ułatwi formalne i merytoryczne kwestie związane z nawiązywaniem i utrzymywaniem partnerstw. To narzędzie zaprojektowane tak, aby współpraca z firmami oraz z instytucjami publicznymi była profesjonalna i satysfakcjonująca dla obu stron.

Korzyści dla każdej strony, czyli co oferuje Nadija 

Nadija strona startowa screen

Nadija to odpowiedź na wyraźną potrzebę lepszego połączenia organizacji pozarządowych z biznesem czy instytucjami publicznymi. Eliminuje konieczność prowadzenia czasochłonnych  poszukiwań i weryfikacji partnerów, oferując bezpieczeństwo współpracy.

Firmom platforma umożliwia realizację społecznej misji (CSR) poprzez bezpośrednie wsparcie projektów o realnym wpływie, z odpowiedzialnymi i kompetentnymi partnerami pozarządowymi. Instytucje publiczne będą zaś mogły w łatwy sposób zidentyfikować partnera, który wesprze ich w realizacji zadań publicznych. 

Organizacje pozarządowe z kolei efektywnie zakomunikują  o potrzebach zasobowych. Nadija ułatwi im znalezienie partnera, który udostępni usługi lub środki  konieczne do realizacji celów ważnych społecznie. 

Jak będzie działać platforma?

Nadija to internetowa platforma wykorzystująca Technologię ServiceNow. Każdy podmiot chcący dołączyć dokonuje rejestracji i zakłada indywidualne konto. Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Za weryfikację zgłoszeń odpowiada Fundacja To Proste, pełniąca funkcję koordynatora i moderatora projektów i działań realizowanych na platformie.

Użytkownikiem Nadiji może zostać przedstawiciel firmy, organizacji pozarządowej lub innej jednostki działającej w ramach wykonywanej działalności społecznej.

Każda zalogowana i podpięta pod zweryfikowaną organizację osoba będzie mogła dodać ogłoszenie, korzystając z szerokiego spektrum możliwości. Platforma zapewnia wygodne sposoby oferowania lub zgłaszania zapotrzebowania na zasoby finansowe, materialne (np. 10 kg ryżu, sprzęt elektroniczny), usługi merytoryczne (po stronie firm: wolontariat kompetencyjny, usługi prawnicze, księgowe, szkolenia; po stronie NGO: wiedza ekspercka, kursy, raporty itp.).

Jakie są możliwości platformy?

Nadija umożliwi zaangażowanym społecznie podmiotom:

  • ŁĄCZENIE ZASOBÓW I POTRZEB: skuteczną i transparentną wymianę zasobów osobowych, rzeczowych i usługowych biznesu oraz instytucji publicznych z potrzebami organizacji pozarządowych,
  • EFEKTYWNOŚĆ: zasoby będą kierowane tam, gdzie są najbardziej potrzebne,
  • SYNERGIĘ: łączenie misji społecznej firm (CSR) i celów ESG, zadań instytucji publicznych oraz potrzeb organizacji pozarządowych,
  • BEZPIECZEŃSTWO I STABILNOŚĆ: budowanie trwałych i owocnych partnerstw z godnym zaufania i zweryfikowanym partnerem – o weryfikację podmiotów zadbają Mapuj Pomoc i Deloitte.

Nadija nie jest tablicą ogłoszeń łączącą zasoby biznesu czy instytucji publicznych z potrzebami i działaniami organizacji pozarządowych. Nadija to bezpieczna i stabilna przestrzeń współpracy, w której możliwe jest połączenie otwartych społecznie firm oraz instytucji publicznych z sektorem NGO.

Dołącz do społeczności Nadija!

Zapisz się do newslettera Mapuj Pomoc, aby otrzymywać informację o kolejnych wydarzeniach i nie przegapić inauguracji Nadiji!

Obejrzyj nagrania z webinarów!