Monika Miłowska członkinią Grupy Doradczej NGO Forum „Razem” i zarządu Grupy Zagranica!

Na koniec roku nie brakuje nam dobrych wiadomości. Niedawno informowaliśmy, że Mapuj Pomoc wyróżniono nagrodą UN Global Compact Network Poland, a dzisiaj dzielimy się z Wami kolejnymi newsami. Prezeska naszej fundacji, a zarazem pomysłodawczyni inicjatywy Mapuj Pomoc Monika Miłowska została członkinią Grupy Doradczej NGO Forum „Razem”. Do swojego zarządu wybrała ją także Grupa Zagranica!

logotypy ngo forum razem grupa zangranica

Głos Mapuj Pomoc w sektorze NGO

13 grudnia 2023 roku zakończyła się druga tura wyborów do Grupy Doradczej NGO Forum „Razem”. Do kandydatów i kandydatek wybranych w pierwszej turze dołączyła Monika Miłowska. Ogromnie cieszymy się, że tym samym doceniono nie tylko wiedzę i doświadczenie naszej prezeski, ale także inicjatywę Mapuj Pomoc. Skład Grupy Doradczej uzupełniają przedstawiciele organizacji międzynarodowych, polskich, lokalnych i zarządzanych przez osoby uchodźcze. W tym gronie znaleźli się również: Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz (Ashoka w Polsce), Neil Brighton (The Norwegian Refugee Counci), Agnieszka Kosowicz (Polskie Forum Migracyjne), Igor Lisin (Fundacja Ukraina), Agata Czarniawska (Polska Akcja Humanitarna), Marcin Kurnik (Fundacja Q), Celina Kretkowska-Adamowicz (Save the Children International). Gratulujemy wszystkim członkom i członkiniom Grupy!

👉 Dowiedz się więcej o NGO Forum „Razem”

Na czele federacji dążącej do współpracy rozwojowej

29 grudnia 2023 roku odbyło się także nadzwyczajne walne zebranie członków Grupy Zagranica, czyli federacji polskich organizacji pozarządowych (obecnie 59) zaangażowanych w międzynarodową współpracę rozwojową, wspieranie demokracji, pomoc humanitarną i edukację globalną. Podczas spotkania wybrano dwie nowe osoby do zarządu federacji: Annę Płotek ze Stowarzyszenia Leczymy z Misją oraz Monikę Miłowską z Mapuj Pomoc. To kolejny sukces, który przynosi wielką satysfakcję. Fakt, że pomysłodawczyni i przedstawicielka naszej inicjatywy będzie wspierać tak ważną sieć organizacji, jest niezwykle budujący.

👉 Poznaj organizacje członkowskie i misję Grupy Zagranica

Rozpoznawalność i docenienie Mapuj Pomoc

grafika z napisem wesprzyj nas

Ten rok był dla nas pełen wyzwań, ale kończymy go ze świadomością, że nasza inicjatywa zdobyła uznanie nie tylko na krajowym, ale i międzynarodowym poziomie. Jej rola w sektorze NGO stała się kluczowa, a włączenie Moniki Miłowskiej do Grupy Doradczej NGO Forum „Razem” i zarządu Grupy Zagranica to dowody na istotny wpływ Mapuj Pomoc w obszarze działań na rzecz osób uchodźczych i migranckich. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i obiecujemy kontynuować naszą misję i nasze zaangażowanie!


Wspieraj nas!

Jeżeli doceniacie nasze działania, przypominamy Wam o możliwości przekazania darowizny poprzez: 

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą wpłatę!