Wspieraj

Olena, młoda matka z Zaporoża, po przyjeździe do Polski czuła się zagubiona. Dzięki Mapuj Pomoc szybko znalazła najbliższy ośrodek z opieką medyczną dla jej dziecka i wsparciem psychologicznym dla siebie. Widząc, jak wiele jest punktów wsparcia w okolicy, Olena poczuła, że nie jest sama. Dziś odzyskuje wiarę w lepszą przyszłość.

Kasia, pracująca w ośrodku pomocy dla uchodźców, często czuła się przytłoczona ogromem i różnorodnością potrzeb. Po ukończeniu szkolenia instruktażowego Mapuj Pomoc zyskała narzędzia do udzielania efektywnego wsparcia informacyjnego. Teraz, dzięki skoordynowanemu systemowi, wie, gdzie skierować potrzebujących. Uchodźcy szybciej znajdują nie tylko schronienie, ale również wsparcie finansowe, medyczne czy psychologiczne.

Aby pomagać skutecznie, musimy wiedzieć, kto, gdzie i jaką pomoc oferuje oraz kto i w jakim zakresie poszukuje wsparcia. Do tego niezbędna jest współpraca. 

Mapuj Pomoc to inicjatywa budująca kapitał społeczny na czas kryzysu. Udzielamy potrzebującym porad i informacji. Tworzymy bazę kontaktów dla wolontariuszy czy ośrodków pomocy społecznej. Monitorujemy sytuację polityczną, prawną i społeczną dotyczącą uchodźctwa w Polsce i prowadzimy działania rzecznicze.

Pomagamy organizacjom z Polski i Ukrainy wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu organizacje mogą skuteczniej docierać z pomocą do potrzebujących, a uchodźcy łatwiej znajdują wsparcie.

Stwórz z nami sieć wsparcia organizacji humanitarnych i społecznych z całej Polski. Dziś pomagamy uchodźcom. W przyszłości chcemy również zmapować działania na rzecz ochrony środowiska. Dołącz do nas i zostaw swój ślad na Mapie Pomocy!