Reframery: wsparcie w rozwijaniu własnej działalności ekonomicznej w Polsce dla migrantów i migrantek z Ukrainy

Trwa rekrutacja do Reframery – programu oferującego wsparcie w rozwijaniu lub zakładaniu własnej działalności ekonomicznej. Reframery to dostęp do indywidualnego wirtualnego inkubatora przedsiębiorczości oraz grupowych sesji mentoringowych. Program inkubatora będzie dostosowywany do potrzeb uczestników, którzy będą mogli omówić i dopracować swój pomysł na biznes, poznać lepiej swój rynek, uzyskać wsparcie w planowaniu strategii marketingowej oraz budowaniu relacji z przyszłymi klientami. Mogą się do niego zgłosić również osoby, które już rozpoczęły swoje działania i zależy im na dalszym rozwijaniu swojego biznesu. Program jest skierowany do osób z Ukrainy mieszkających na terytorium Polski i tu planujących swój biznes.

Reframery PL baner na stronę

Szczegóły kursu: moduły, czas trwania, rekrutacja

Standardowe moduły, które pojawią się w Reframery to:

  • rozwijanie własnej przedsiębiorczości,
  • modele biznesowe,
  • społeczna odpowiedzialność biznesu,
  • strategie marketingowe i media społecznościowe (Facebook, Instagram),
  • źródła kapitału finansowego i pozyskiwanie zasobów,
  • uczenie się na błędach,
  • strony internetowe i domeny.

Są to propozycje, które będą poszerzone w oparciu o potrzeby uczestników po indywidualnych rozmowach z każdym z nich. Kurs trwać będzie 15 tygodni. Minimalny wkład czasowy to jedna godzina tygodniowo plus półtorej godziny spotkania z mentorem raz na 2 tygodnie. Całość przeprowadzana będzie w formie online

Program dostępny będzie w języku angielskim i ukraińskim. Udział jest bezpłatny i kończy się otrzymaniem certyfikatu. Po ukończeniu szkolenia dostępne będzie również dalsze wsparcie. Aby wziąć udział w programie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na tej stronie: przejdź do formularza rejestracji (wypełnienie zajmie około dwóch minut).


Proces rekrutacyjny kończy się 03 września 2023. W przypadku dużego zainteresowania projektem organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia naboru. Po tym okresie przeprowadzone zostaną rozmowy z uczestnikami w celu poznania ich oczekiwań i potrzeb względem programu. Początek kursu przewidywany jest na drugą część września/początek października. Program realizowany jest przez Uniwersytet McMaster w Kanadzie przy wsparciu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.