Polecamy poradnik Child Mind Institute

Child Mind Institute – niezależna amerykańska organizacja non-profit, zajmująca się wspieraniem dzieci i rodzin, które zmagają się z problemem zaburzeń psychicznych przygotowało niedawno specjalny poradnik: „Jak pomóc dzieciom przeżyć traumatyczne wydarzenia„. Będzie on niezwykle pomocny m.in. dla nauczycieli, wychowawców czy opiekunów, którzy pracują z dziećmi z doświadczeniem uchodźczym.

Jak pomóc dzieciom z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym?

Poradnik Child Mind Institute został opracowany przez psychiatrów, psychologów i ekspertów ds. zdrowia psychicznego, którzy specjalizują się w sytuacjach kryzysowych. Zawiera on proste wskazówki dotyczące tego, czego można się spodziewać w obliczu dziecięcej traumy, co robić w takiej sytuacji i na co zwracać uwagę. Można znaleźć w nim ogólne sugestie, jak i informacje dostosowane do określonego wieku dziecka (0-2 lat, 2-5 lat, 6-11 lat, 12-18 lat).

Przeczytaj i pobierz poradnik

Poniżej udostępnia treść poradnika, źródło: https://bit.ly/3IrA6jI.

Inne darmowe materiały dotyczące doświadczenia traumy

Na stronie – https://childmind.org/guide/multilingual-trauma-resources/ znaleźć można inne pomocne materiały Child Mind Institute w wybranych językach (m.in. w języku polskim, angielskim czy ukraińskim). Zachęcamy do ich wykorzystywania.