Powrót do mapy

Fundacja Ukraińskie Centrum Edukacji – Szkoła Materynka

SZUKAM POMOCY
·
Zgoda 5, Warszawa, Polska
Powrót do mapy

Fundacja Ukraińskie Centrum Edukacji – Szkoła Materynka

SZUKAM POMOCY
·
Zgoda 5, Warszawa, Polska

Fundacja Ukraińskie Centrum Eduacji jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest edukacja i intergracja Ukraińców mieszkających w Polsce. W związku z tym od roku 2016 realizujemy nasze główne działanie, jakim jest prowadzenie szkoły ukraińskiej w Polsce – szkoła Materynka. Szkoła jest prowadzona w Warszawie. W tym celu pozyskujemy dotacje jak również wpłaty od darczyńców, którzy chcą wesprzeć nasze działania. 

Na początku roku szkolnego 2021/2022 mieliśmy około 200 uczniów z Ukrainy w naszej szkole Materynka. Sytuacja w związku ze stanem wojennym w Ukrainie stała się dla nas zarówno wyzwaniem jak i realnym podjęciem nowych działań w ramach naszej Fundacji. 

Ponieważ kryzys uchodźczy doprowadził do zwiększenia liczby rodzin z dziećmi w wieku szkolnym na terenie Polski, masowo zaczęliśmy przyjmować do naszej szkoły ukraińskiej Materynka w Warszawie nowych uczniów – uchodźców. W naszej szkole realizujemy program edukacji zgodny zarówno systemem edukacji w Ukrainie jak również zgodny Ministerstwem Edukacji w Ukrainie.  Na chwilę obecną z edukacji i opieki w naszej szkole korzysta około 1000 uczniów uchodźców w różnym wieku, z czego około 800 to uczniowie przybyli do Polski po 24.02.2022. Ta liczba wciąż się powiększa. 

W związku z rosnącą liczbą uczniów od 24.02.2022 zatrudniliśmy ponad 40 nauczycieli – uchodźców, dzięki wsparciu Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.  Wszyscy są uchodźcami, którzy przybyli do Polski po 24.02.2022.  Zależy nam od samego początku, aby pomoc naszym braciom i siostrom uchodźcom była wsparciem, chcemy ich traktować jak partnerów w działaniach i pomóc im stanąć jak najszybciej na nogi. Mogą tego dokonać mając pracę. Nasze wsparcie zawodowe jest skierowane do nauczycieli i psychologów, którzy pracowali w tych zawodach w Ukrainie. My mamy możliwość zapewnić im kontynuację pracy w zawodzie nauczycieli lub psychologów, co nie tylko jest wsparciem w kwestii zatrudnienia, ale również w możliwości pracy zgodnie z ich kwalifikacjami.  

W ramach działalności naszej Fundacji i tym samym  szkoły Materynka zatrudniamy też Ukraińców nauczycieli, którzy przyjechali do Polski przed 24.02.2022. Wynagrodzenia dla tych osób jak i wszelkie koszty takie jak wynajem lokalu, media itp. pochodzą z wpłat darczyńców na rzecz Fundacji Ukraińskie Centrum Edukacji.

Kategoria pomocy

Nocleg i mieszkanie
Wsparcie finansowe
Pomoc rzeczowa
  • Czystość i higiena
Państwo / Region:
  • Polska
  • mazowieckie

Do kogo skierowana jest pomoc

Grupa wiekowa
  • Dzieci
  • Młodzież

Szczegóły działalności

Forma działalności prawnej
  • organizacja pozarządowa
Sposób prowadzenia działań
  • stacjonarnie
Czas prowadzenia działań
  • działanie stałe
Data ostatniej aktualizacji danych
  • 8 marca 2023

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze

Dodaj komentarz