Materiały dla organizacji: jak korzystać z Mapuj Pomoc

Założeniem platformy Mapuj Pomoc jest zmapowanie wszystkich inicjatyw pomocowych działających na rzecz uchodźców ukraińskich w Polsce i osób wewnętrznie przemieszczonych w Ukrainie. W ciągu roku od startu inicjatywy dodaliśmy 1600 punktów pomocowych i przeprowadziliśmy trzy aktualizacje danych w naszej bazie. Dotarliśmy z informacjami do 100 000 uchodźców.

Krótki przewodnik w czytelnej graficznej formie przedstawia funkcjonalności strony.

Aktywnie działamy, by dane zebrane w naszej bazie były rzetelne i aktualne. Staramy się też, aby korzystało się z nich intuicyjne i wygodne, dlatego przygotowaliśmy krótkie instruktaże dla korzystających z naszej bazy organizacji.

Videoinstrukcja i graficzny przewodnik

Aby zoptymalizować i ułatwić korzystanie z Mapuj Pomoc jako platformy codziennej pracy ze społecznością uchodźczą, dodaliśmy do strony nowe funkcjonalności (np. możliwość tworzenia i zapisywania list). To jednak nie wszystkie nowe opcje na stronie. By ułatwić poruszanie się po Mapuj, przygotowaliśmy materiały instruktażowe w dwóch formach. Dowiesz się w nich m.in.:

  • jak zarejestrować się i założyć konto na platformie Mapuj Pomoc,
  • jak dodawać współpracowników do profilu organizacji,
  • jak tworzyć pomocne listy dotyczące konkretnej formy pomocy świadczonej w danym miejscu (np. pomoc psychologiczna w Warszawie, Edukacja w Kielcach, Noclegownie w Krakowie), a potem wygodnie je zapisywać czy drukować,
  • jak dodawać nowy punkt na mapie,
  • jak komentować działania czy dane o innych organizacjach.

Tym, którzy dopiero zapoznają się z naszą inicjatywą, polecamy animację przedstawiającą, czym jest Mapuj Pomoc. Ten i pozostałe materiały znajdziesz tutaj: