Mapuj Pomoc w „Magazynie Metropolitalnym”

Inicjatywa Mapuj Pomoc kolejny raz została doceniona w mediach samorządowych! W materialne Łatwiejsze pomaganie z MAPUJPOMOC.PL opublikowanym w „Magazynie Metropolitalnym” przybliżono korzyści, jakie płyną z profesjonalizacji zarządzania pomocą społeczną na poziomie lokalnym dzięki nowoczesnym narzędziom – takim jak nasza platforma.

W tekście poddano analizie Mapuj Pomoc jako nowoczesne narzędzia wpływające na profesjonalizację zarządzania pomocą społeczną na poziomie lokalnym. Wskazano m.in., że: 

  • Mapuj Pomoc odgrywa kluczową rolę w koordynacji działań pomocowych, umożliwiając podmiotom dodawanie informacji o dostępnych projektach.
  • Podmioty samorządowe doceniają wpływ kampania społecznej „Otwarte miasta i wsie – mapowania i współpraca dla Ukrainy” i jej uznanie na poziomie lokalnym oraz międzynarodowym.
  • Jako pozytywny przykład wskazano na naszą udaną współpracę z samorządem Kielc. Dzięki niej platforma wzbogaciła się o szereg punktów pomocowych z województwa świętokrzyskiego, a także doświadczenie we współpracy z prężnie działającym miastem.
  • Mapuj Pomoc przedstawiono jako narzędzie, które dostarcza wartościowego wsparcia dla gmin, miast i wsi w Polsce. Potwierdza to rosnące zainteresowanie szkoleniami i spotkaniami organizowanymi przez zespół Mapuj Pomoc.

Magazyn metropolitalny służy przekazywaniu bieżących informacji o działalności Metropolii Krakowskiej, realizowanych projektach, dobrych praktykach oraz przykładach działalności poszczególnych gmin na rzecz współpracy metropolitalnej.

Na stronie Metropolii Krakowskiej można zaleźć także poszerzoną wersję tekstu.

Zachęcamy do pełnej lektury nowego numeru MM pod tym linkiem.