Kampania informacyjna Mapuj Pomoc — materiały do pobrania

Właśnie startuje nasza ogólnopolska kampania informacyjna! Przeczytajcie, jaki jest jej główny cel i jak będzie ona przebiegać. Poniżej udostępniamy również zestaw materiałów promocyjnych, które możecie pobrać i udostępnić w mediach społecznościowych lub na swojej stronie internetowej. Zachęcamy do tego nie tylko organizacje i instytucje z Mapuj Pomoc, ale wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nasze działania.

Cel kampanii

Głównym celem naszej kampanii jest zwiększenie świadomości uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy na temat tego, gdzie znaleźć określony rodzaj wsparcia (psychologicznego, prawnego, medycznego etc.) w dowolnym regionie Polski. Chcemy dotrzeć z informacją o Mapuj Pomoc szczególnie do osób w procesie relokacji – tych, które opuszczają punkty recepcyjne i punkty czasowego pobytu, przemieszczają się w inne rejony naszego kraju. W naszej bazie (która cały czas się rozwija) potrzebujący mogą obecnie znaleźć ponad 1000 centrów pomocy materialnej i usługowej. Właśnie dlatego Mapuj Pomoc to dla nich wyjątkowo skuteczne narzędzie, dzięki któremu łatwo i szybko dowiedzą się, gdzie oferowany jest konkretny rodzaj wsparcia i na jakich warunkach można z niego skorzystać.

materiały promocyjne na biurku

Partnerzy i przebieg kampanii

Rozpoczynamy naszą kampanię w 120 punktach recepcyjnych, informacyjnych, integracyjnych. Wspierają nas nasi partnerzy — Mercy Corps, Americares, Fundacja CultureLab, Wolskie Centrum Kultury, Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody, Rodzinny Dom Wsparcia Uchodźców z Ukrainy, Hope Foundation, Miasto Chełm oraz Biuro Działań Społecznych Question Mark, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za ich zaangażowanie.

W ramach kampanii w całym kraju, w miejscach regularnie odwiedzanych przez osoby uchodźcze z Ukrainy, pojawią się nasze plakaty ilustrujące mapę pomocy, którą stworzyliśmy i którą cały czas rozwijamy. Przygotowaliśmy również specjalne materiały informacyjne. Zamieszczamy je poniżej i gorąco zachęcamy do swobodnego wykorzystywania ich w postach i relacjach w mediach społecznościowych, a także w treściach na stronach internetowych.

Materiały informacyjne do pobrania

Dodaj ikonę/logo z odnośnikiem do bazy Mapuj Pomoc na swojej stronie

Jeśli Wasza organizacja/instytucja znajduje się w naszej bazie Mapuj Pomoc — zachęcamy do pobrania gotowych ikon/loga Mapuj Pomoc i umieszczenia ich na swoje stronie z odnośnikiem do naszej MAPY. Ikona świetnie sprawdzi się w widoku mediów społecznościowych jako kolejny odnośnik.