Zmiany na mapie pomocy w styczniu 2024

Na początku tego roku zespół Mapuj Pomoc rozpoczął kolejną kompleksową aktualizację informacji dotyczących punktów pomocy dla osób z Ukrainy szukających wsparcia. Wiele projektów zostało zakończonych w zeszłym roku – w styczniu odnotowaliśmy 84 takie miejsca.

Choć liczba inicjatyw pomocowych na mapie spada, w nowym roku nadal aktywnie działa 3958 punktów (łącznie w Polsce oraz Ukrainie). Najwięcej z nich znajduje się w województwie mazowieckim – 669, a najmniej w województwie lubuskim – 95.

Powyższe dane zawierają Ośrodki Pomocy Społecznej (2445 punktów na mapie), które również udzielają świadczeń dla Ukraińców i Ukrainek. Nie wliczając OPS, liczba inicjatyw pomocowych na naszej mapie wynosi 1513 punktów. Najwięcej z nich znajduje się w województwie mazowieckim, najmniej w lubuskim. Liczba aktywnych i już zakończonych projektów w poszczególnych województwach przedstawia się następująco:

Aktywne i nieaktywne punkty pomocowe w podziale na województwa
Aktywne i nieaktywne punkty pomocowe w podziale na województwa – stan na 31 stycznia 2024

W tym i w kolejnych miesiącach, nasz zespół kontynuuje mapowanie i aktualizację informacji na temat inicjatyw pomocowych. Zachęcamy Was do aktywnego udziału. Jeśli macie jakiekolwiek informacje o zmianach w funkcjonowaniu punktów udzielających wsparcia uchodźcom, prosimy o kontakt z nami. Razem możemy zadbać o jak najbardziej rzetelną i aktualną wiedzę na temat miejsc, gdzie osoby z Ukrainy mogą otrzymać pomoc.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i współpracę w tworzeniu spójnej i pomocnej bazy informacji dla potrzebujących.