Zmiany na mapie pomocy w lutym 2024

W lutym bieżącego roku zespół Mapuj Pomoc kontynuował kompleksową aktualizację danych dotyczących miejsc udzielających wsparcia osobom z Ukrainy. W minionym miesiącu odnotowaliśmy zakończenie 53 inicjatyw.

Wciąż aktywnie działa 3905 punktów wsparcia, obejmujących zarówno obszar Polski, jak i Ukrainy. Najwięcej z tych miejsc znajduje się w województwie mazowieckim – 665 placówek. Najmniej punktów wsparcia znajduje się w województwie opolskim, gdzie działa łącznie 91 inicjatyw.

Warto pamiętać, że powyższe dane uwzględniają także Ośrodki Pomocy Społecznej, stanowiące istotny element wsparcia dla Ukraińców i Ukrainek. Jeśli nie liczyć OPS, na mapie pomocy znajduje się 1460 aktywnie działających punktów.

Liczba aktywnych i już zakończonych projektów w poszczególnych województwach przedstawia się następująco:

Aktywne i nieaktywne punkty pomocowe w podziale na województwa - luty

W marcu kontynuujemy mapowanie i aktualizację danych na temat inicjatyw pomocowych. Jeśli macie informacje o zmianach w funkcjonowaniu punktów udzielających wsparcia uchodźcom, prosimy o kontakt z nami. Wspólnie zadbajmy o jak najbardziej rzetelną i aktualną wiedzę na temat miejsc, gdzie osoby z Ukrainy mogą otrzymać pomoc.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i współpracę!