
Już po raz czwarty spotkamy się na koncercie charytatywnym „Solidarni z Ukrainą” organizowanym przez Fundację Stand with Ukraine w Krakowie. Pierwsze wydarzenie odbyło się w kilka dni po rozpoczęciu pełnoskalowej inwazji wojsk rosyjskich. Dwa następne miały miejsce w kolejne rocznice wybuchu tej wojny – która wciąż trwa, a my gramy i śpiewamy znowu. Organizatorzy wciąż chcą mówić głośno o tym, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów oraz pokazywać, jak ważna jest w takim
momencie solidarność i wiara w człowieka, w podstawowe wartości.
Widzimy się w Teatrze Słowackiego
Koncert charytatywny odbędzie się w dniu 1 marca 2025 roku o godzinie 19:00 na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W trakcie koncertu wystąpią między innymi: zespół Dagadana, Ewelina Flinta, Natalia Niemien, Tatiana Malkova, Barbara Wrońska, Patryk ‘Bober’ Bobrek, Maciej Maleńczuk, Modest Ruciński, Jorgos Skolias oraz artyści Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Kierownictwo muzyczne nad koncertem sprawują Mateusz Bieryt i Wojciech Długosz.
Tego wieczoru odbędzie się także zbiórka pieniężna Fundacji Stand with Ukraine. W tym roku datki będą przeznaczone dla rodzin i dzieci z terenów przyfrontowych.
Debata
Przed koncertem, o godzinie 17:00, odbędzie się debata: „Co dalej z Ukrainą?”. Tematem dyskusji będą dalsze losy Ukrainy, sytuacja oraz potrzebne wsparcie dla społeczności ukraińskiej w Polsce i w Unii Europejskiej w przyszłości. Uwaga zostanie poświęcona także roli kultury w sytuacji wojny w Ukrainie. W debacie wezmą udział Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru Słowackiego oraz Natalia Panchenko – założycielka Fundacji Stand with Ukraine oraz Euromaidanu-Warszawa. Spotkanie poprowadzi Karol Wilczyński, wykładowca Jagiellońskiego Centrum Studiów Migracyjnych.
