Wypełnij ankietę i pomóż nam zebrać informacje o OZZ!

grafika mapowanie OZZ

Przy wsparciu Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) rozpoczynamy nowy projekt, którego celem jest zmapowanie wszystkich ośrodków zbiorowego zakwaterowania (OZZ) na terenie naszego kraju. Aby mogło się to udać, konieczne jest wsparcie organizacji, które prowadzą takie ośrodki lub mają informacje na ich temat, dlatego prosimy o pomoc.

Prowadzisz OZZ? Masz informacje na ich temat?

Zbieramy podstawowe dane – lokalizacyjne i kontaktowe. Ich odbiorcami będą: Fundacja To Proste (Mapuj Pomoc), Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM), UNHCR oraz Sektor ds. Mieszkalnictwa i Zakwaterowania. Chcemy, by zgromadzone dane m.in. pomogły nam ocenić aktualne możliwości w zakresie zakwaterowania uchodźców w poszczególnych regionach kraju, ułatwiły i usprawniły proces dostarczania wsparcia dla osób zakwaterowanych (medycznego, edukacyjnego, socjalnego etc.). Zależy nam także na wzmocnieniu samych organizacji prowadzących OZZ w sposób adekwatny do ich potrzeb oraz skutecznych działaniach rzeczniczych.

Jeśli prowadzicie ośrodek/-ki zbiorowego zakwaterowania lub po prostu znacie któreś z nich, posiadacie konkretne dane, serdecznie prosimy Was o pomoc poprzez wypełnienie poniższego formularza.

Znasz osoby uchodźcze z Ukrainy, które przebywały/-ją w takich ośrodkach? Masz możliwość poprosić je o informację? Poniżej link do ankiety w języku ukraińskim.

Przekaż informację dalej

Jeśli nie możesz nam przekazać żadnych informacji, wciąż możesz nam pomóc. Pobierz poniższe grafiki i udostępnij informację na swojej stronie lub w social mediach. Będziemy bardzo wdzięczni!