Organizacje pozarządowe, które prowadzą działania skierowane do dzieci i młodzieży, powinny zaznajomić się z nowymi przepisami ustawy Kamilka. Nowe regulacje wprowadzają szereg obowiązków związanych z ochroną małoletnich, które obowiązują również NGO-sy.
Zapraszamy na czerwcowe spotkanie #ngoplLIVE, podczas którego zostaną omówione najważniejsze zmiany i procedury wynikające z ustawy. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca (czwartek) o godzinie 15:00. Dla osób niesłyszących będzie dostępne tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM).

Jak wziąć udział w wydarzeniu?
- Wejdźcie na profil ngo.pl na Facebooku: https://www.facebook.com/ngopl/
- Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godzinie 15:00 (warto dołączyć kilka minut wcześniej).
- Przygotujcie się do oglądania, komentowania i zadawania pytań na żywo!
Możecie również dołączyć do wydarzenia na Facebooku >> https://www.facebook.com/share/tohTsyGp7S4VVVqA/
Dlaczego warto dołączyć?
Podczas #ngoplLIVE dowiecie się:
- Które NGO-sy muszą przestrzegać ustawy Kamilka i w jakich sytuacjach.
- Jakie były wcześniejsze obowiązki organizacji pracujących z małoletnimi.
- Jakie nowe obowiązki nakłada ustawa Kamilka.
- Od kiedy obowiązują nowe przepisy.
Będzie również możliwość zadawania pytań ekspertowi!
Poznaj eksperta
Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Kłos, koordynator merytoryczny w Stowarzyszeniu Pomocy „ISKIERKA” z Wrocławia oraz wykładowca na Uniwersytecie Dolnośląskim. Od ponad dekady zarządza Centrami Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży prowadzonymi przez Iskierkę.
Więcej informacji można znaleźć w artykule: Ustawa Kamilka. Wprowadzenie standardów ochrony małoletnich w NGO.
Rafał Kowalski, redaktor serwisu ngo.pl, będzie moderatorem spotkania.
