The Way to Business – platforma wspierająca ukraińskie uchodźczynie w rozwijaniu biznesu

grafika The Way to Business

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o The Way to Business, gorąco polecamy Wam tę inicjatywę, która powstała z myślą o ukraińskich uchodźczyniach chcących rozwijać swój biznes w Polsce. Jej celem jest edukowanie, wspieranie w rozwoju i inspirowanie do działania. Sprawdźcie szczegóły!

Program dla ukraińskich przedsiębiorczyń

Idea programu zakłada umożliwienie ukraińskim kobietom osiągnięcia niezależności finansowej oraz kreowanie własnej ścieżki do sukcesu poprzez przedsiębiorczość. W ten sposób planuje się rozszerzyć ich możliwości ekonomiczne i społeczne, a także przyczynić się do poprawy ich sytuacji materialnej. 

Program realizowany jest przy wsparciu MFC (The Microfinance Centre), będącego siecią społeczno-finansową promującą inkluzywność, równość i odpowiedzialne dostarczanie usług finansowych. Zaangażowanie firmy JPMorgan Chase & Co, światowego lidera w dziedzinie finansów, zapewnia solidne wsparcie i infrastrukturę potrzebną do funkcjonowania platformy.

Własny biznes w Polsce

Centralnym elementem inicjatywy jest platforma internetowa, zapewniająca ukraińskim uchodźczyniom dostęp do niezbędnych informacji i narzędzi potrzebnych do założenia i prowadzenia własnej firmy w Polsce. 

Na platformie znajdują się praktyczne poradniki i wskazówki (np. Jak rozpocząć swój biznes w Polsce), informacje o potencjalnych biznesowych wyzwaniach w polskiej rzeczywistości, a także na temat sposobów finansowania własnej firmy. Zainteresowane znajdą także przydatne zasoby online udostępnione dla uczestniczek programu.

Inspirujące historie i wsparcie

The Way to Business nie tylko dostarcza informacji, ale także inspiruje i motywuje. Przeglądając platformę, poznacie historie kobiet, które już odniosły sukces jako przedsiębiorczynie w Polsce. 

Ponadto, uczestniczki programy będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci inkubatorów i akceleratorów biznesowych, które pomagają w rozwoju i skalowaniu działalności.

Dzięki The Way to Business ukraińskie uchodźczynie mają szansę na budowanie stabilnej i perspektywicznej przyszłości w Polsce poprzez rozwój własnego biznesu.