Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim
- OFERUJĘ POMOC
- aktywny
- Zamojska 2
- 22-600
- Tomaszów Lubelski
- administracja publiczna
- Instytucja kultury / biblioteka
- Działania integracyjno - edukacyjne powadzone przez:
- mbp.biblioteka@tomaszow-lubelski.com.pl
- 84 664 30 53
- Przedszkolaki 4-6 lat
- Niemowlaki 0-3 lat
- Uczniowie 7-18 lat
- Studenci 19-24 lat
- Osoby dorosłe 19 - 65 lat
- emeryci 65+
- Polska
- Lokalnie
- lubelskie
- stacjonarnie w jednej miejscowości
- Informacja
- Nauka języka polskiego
- Zajęcia kulturalne, rozrywkowe lub integracyjne
- Zajęcia dodatkowe dla dzieci
- Inne szkolenia
- Inne
- Cyfrowe Centra Edukacji: Pomoc uczniom i uczennicom z Ukrainy w nauce. Zajęcia w bibliotekach prowadzone przez nauczyciela mówiącego po ukraińsku.
- działanie czasowe
- 01/01/2023
- 30/06/2023
Najważniejsze informacje:
- nauka języka polskiego
- wsparcie w nauce uczniów z Ukrainy (nauczyciel mówiący po ukraińsku, komputery i ipady, zarówno szkoła online, jak i polski system oświaty)
- dodatkowe zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych (programowanie, majsterkowanie, zajęcia muzyczno-ruchowe, plastyczne, ogólnorozwojowe i in.)
- wszelkie działania odbywają się w bibliotekach publicznych uczestniczących w projekcie
„Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni” to projekt społeczno-edukacyjny umożliwiający dzieciom i młodzieży, zarówno z Ukrainy, jak i z Polski, wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. W ramach projektu dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie mogą skorzystać z nowoczesnej bezpłatnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów. Projekt realizowany jest przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Celem projektu jest przede wszystkim zapewnienie wsparcia dzieciom i młodzieży przybyłym do Polski z Ukrainy w kontynuacji nauki w ukraińskiej szkole, a także w adaptacji do polskiej szkoły, korzystaniu z różnych form zajęć rozwojowych w bibliotekach oraz nauce języka polskiego i integracji z młodymi Polkami i Polakami.
Partnerami w realizacji projektu są biblioteki publiczne, wyłonione w drodze konkursu. To w nich odbywają się zajęcia dodatkowe oraz tworzone są Cyfrowe Centra Edukacji, czyli centra nauki dla ukraińskich dzieci, w których uczniowie mogą uzyskać pomoc nauczyciela mówiącego po ukraińsku (zarówno dzieci, które uczą się w szkole online, jak i w polskim systemie edukacji).
Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie projektu: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/biblioteka-dla-wszystkich/