O Mapuj Pomoc

Czym jest Mapuj Pomoc?

Mapuj Pomoc to portal, w którym znajdziesz różnorodne formy wsparcia oraz najważniejsze informacje, porady i wskazówki dla osób uchodźczych z Ukrainy. W zakładce MAPA w łatwy i szybki sposób zlokalizujesz ośrodki pomocy zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Wystarczy, że określisz swoje potrzeby i region kraju, w którym przebywasz. W Mapuj Pomoc, w zakładce AKTUALNOŚCI, przeczytasz także artykuły dotyczące wsparcia edukacyjnego, językowego, medycznego i wielu innych kwestii.

Co można znaleźć na mapie?

Na mapie znajdziesz placówki świadczące pomoc materialną i usługową skierowaną do osób uchodźczych z Ukrainy.  Jak dotąd, zmapowaliśmy ponad 1000 punktów wsparcia i wyróżniliśmy ponad 40 kategorii pomocy: materialnej (żywność, ubrania, lekarstwa, wsparcie finansowe i inne) oraz usługowej (wsparcie psychologiczne, prawne, medyczne, językowe, w poszukiwaniu pracy i inne). W naszej bazie znajdziesz również adresy przydatnych portali internetowych oraz numery darmowych infolinii. Zbieramy informacje zarówno o działaniach stacjonarnych, jak i tych w obszarze online – aktualizujemy je na bieżąco.

Jak korzystać z wyszukiwarki?

screen wyszukiwarki Mapuj Pomoc

Dane z bazy Mapuj Pomoc możesz przeglądać, filtrując je w oparciu m.in. o:

Gdy uzupełnisz pola wyszukiwarki, na mapie pojawią się konkretne ośrodki pomocy, a po prawej stronie ich lista z podstawowymi informacjami (główny obszar działań, adres e-mail, numer telefonu). Aby sprawdzić szczegółu, kliknij w pole „Więcej” przy interesującym Cię wpisie.

Co znajdziesz w Aktualnościach?

screen z aktualności mapuj pomoc

W dziale Aktualności znajdziesz artykuły zespołu Mapuj Pomoc. Staramy się w nich prezentować mini-bazy kluczowych informacji, które będą użyteczne dla osób uchodźczych z Ukrainy. Piszemy o działaniach organizacji pomocowych, udostępniamy odnośniki do ważnych publikacji i materiałów video, wyjaśniamy problematyczne kwestie, doradzamy. Poruszamy takie kwestie, jak: pomoc dla osób uchodźczych z niepełnosprawnościami, pomoc w nauce języka polskiego czy wsparcie w obszarze edukacji. Zajrzyj do naszych AKTUALNOŚCI i śledź je na bieżąco!

Czy Mapuj Pomoc organizuje indywidualną pomoc humanitarną?

Niestety nie. Mapuj Pomoc nie pomaga finansowo ani rzeczowo indywidualnym osobom. Wspieramy uchodźców, dostarczając informacje. W naszym portalu można znaleźć sprawdzone i zawsze aktualne dane dotyczące ponad 1000 organizacji, które pomagają indywidualnym uchodźcom na co dzień. Dlatego jeśli szukasz wsparcia dla siebie i/lub swojej rodziny, prosimy, abyś skorzystał z naszej bazy informacji i sprawdził MAPĘ.

Partnerzy Mapuj Pomoc