PoMOCna Kawa – harmonogram na listopad

Od września, w każdy wtorek w godzinach 10:00 – 11:30 odbywają się spotkania online „PoMOCna Kawa”. W spotkaniach biorą udział organizacje wspierające uchodźców na terenie całej Polski. Uczestnikami są małe i duże fundacje, przedstawiciele samorządów oraz zorganizowane grupy nieformalne wolontariuszy z całej Polski.

Więcej na temat naszych spotkań przeczytacie tutaj ➡️ O idei PoMOCnej kawy

Zapraszamy wszystkich do udziału w Pomocnej Kawie!

Harmonogram PoMOCnej kawy 

Mamy już przygotowany harmonogram na listopad. Planujemy 4 spotkania PomMOCnej kawy w formie wymiany doświadczeń i 2 dogrywki PoMOCnej kawy w formie spotkań eksperckich. Poruszymy podczas naszych rozmów następujące tematy:

  • aktywizacja zawodowa (8.11)*
  • wsparcie psychologiczne(15.11)*
  • działania integracyjne (22.11)*
  • mieszkalnictwo i aktywizacja zawodowa (23.11)**
  • spotkanie międzysektorowe – poznajmy się (29.11)*

* wymiana doświadczeń – w każdy wtorek w godzinach 10.00 – 11.30 spotykamy się na PoMOCnej kawie, podczas której poznajemy się, wymieniamy się doświadczeniami i informacjami.

** spotkania eksperckie – 1 lub 2 razy w miesiącu, w środę w godzinach 12.00 – 13.30, spotykamy się na Dogrywce PoMOCnej kawy. To wydarzenie przeznaczone jest na spotkania z organizacjami międzynarodowymi, szkolenia i spotkania z ekspertami w dziedzinach, które sprawiają fundacjom najwięcej problemów.

Poniżej przedstawiamy harmonogram na miesiąc listopad:

Podsumowanie spotkań październikowych

W październiku spotkaliśmy się 4-krotnie. Przez ten czas wspólnie z ponad 60 organizacjami zdążyliśmy poruszyć takie tematy jak :

  • pozyskiwanie i dystrybucja żywności
  • sposoby docierania do uchodźców z informacją o swoich działaniach
  • wyzwania w mieszkalnictwie

W październiku zespół Mapuj Pomoc, wraz z NGO Forum, zorganizowała także Dogrywkę PoMOCnej kawy. Podczas środowych spotkań, wspólnie z organizacjami międzynarodowymi staraliśmy się rozwiązać naglące problemy związane z pozyskiwaniem żywności i zbliżającą się zimą.

Podsumowanie spotkań październikowych znajdziesz tu: ➡️ PODSUMOWANIE SPOTKAŃ

Grupa na Facebooku

Dzięki naszym rozmowom i potrzebie wymiany informacji, pomysłów oraz kontaktów powstała zamknięta grupa na Facebooku „Mapuj Pomoc – organizacje, NGOs, wolontariusze”. Zapraszamy wszystkich do naszego grona. Wspierając się wzajemnie możemy więcej.

Raporty

W trakcie każdego ze spotkań Mapuj Pomoc przeprowadza ankietę tematyczną. Ankiety są podstawą dla nas do dalszych rozmów z większymi organizacjami i ekspertami, których prosimy o wsparcie dla naszych partnerów. Na naszej stronie internetowej w aktualnościach można znaleźć raporty z każdego spotkania, w których zamieszczamy: kontakty do organizacji, dobre praktyki, najciekawsze pomysły, które mogą służyć innym organizacjom. Raporty są możliwe do udostępniania i powielania.

Tu można je znaleźć: ➡️ PODSUMOWANIE SPOTKAŃ

Chcemy aby nasze spotkania tworzyły nie tylko przestrzeń do wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń i informacji. Chcemy aby nasze rozmowy mogły być głosem małych, średnich i dużych organizacji z całej Polski. Raporty możecie więc pobierać, udostępniać i korzystać z wszystkich grafów, wykresów i ilustracji. Nie rozwiążemy wszystkich problemów. Mówiąc jednym głosem, możemy osiągnąć znacznie więcej.