O MAPUJ POMOC

Jesteś uchodźcą i szukasz pomocy? Jesteś instytucją i chcesz dotrzeć do potrzebujących? Pomagasz i potrzebujesz wsparcia dla swojej organizacji? Jeśli tak, dobrze trafiłeś! Wyszukiwarka MapujPomoc.pl będzie dla Ciebie cennym narzędziem. Dzięki niej możesz:

  • znaleźć lokalne ośrodki pomocowe w dowolnym regionie kraju;
  • dodać profil swojej organizacji, a następnie:
    • dodać ogłoszenie OFERUJĘ POMOC;
    • dodać ogłoszenie SZUKAM POMOCY.

Kto może założyć konto w MapujPomoc.pl?  

W portalu swoje konto założyć mogą m.in.: placówki edukacyjne, organizacja pozarządowe, instytucje, lokalne ośrodki pomocy, punkty recepcyjne, świetlice środowiskowe, noclegownie, jak również firmy wspierające uchodźców z Ukrainy. Innymi słowy: Mapuj Pomoc  zrzesza wszystkie zorganizowane działania pomocowe. 

Co z indywidualnymi inicjatywami pomocowymi?

Jeżeli chcesz pomagać potrzebującym indywidualnie, np. jako asystent kulturowy bądź językowy, lekarz, prawnik, kierowca itp. – uzupełnij swoje dane TUTAJ. Fundacja CultureLab zachowa je w bazie i poinformuje ośrodki wsparcia z danego okręgu o Twojej inicjatywie.

Jak założyć konto organizacji w portalu i znaleźć się na mapie?

Rejestracja w MapujPomoc.pl jest prosta i intuicyjna, wystarczy:

  • przejść do strony: ZAREJESTRUJ SIĘ;
  • uzupełnić podstawowe dane i zaakceptować regulamin.

Po założeniu konta zyskuje się możliwość publikacji ogłoszeń. Aby to zrobić, należy:

W portalu można dodawać dwa typy ogłoszeń: „Oferuję Pomoc” oraz „Szukam Pomocy”. Każda placówka jest w stanie informować gdzie, kogo oraz w jakim zakresie wspiera i dzięki temu stać się bardziej widoczna – dla potrzebujących oraz dla dużych organizacji humanitarnych. Uwzględniamy zarówno pomoc materialną (żywność, środki higieny osobistej, zabawki, lekarstwa meble itp.) jak i usługową (wsparcie psychologiczne, językowe, zajęcia dodatkowe, noclegi, transporty itp.).

Jednocześnie dowolna organizacja może także informować o swoich aktualnych potrzebach, a przez to zwiększać swoją efektywność i nawiązywać różne formy współpracy. W formularzu można również opisać swoją działalność, dodać link do strony internetowej i zlokalizować swój punkt pomocowy na mapie.

UWAGA! Nowo dodane ogłoszenie pojawi się w zakładce „Moje konto” i na mapie pomocy dopiero po zatwierdzeniu go przez administratora. Akceptacja ogłoszenia trwa do 12 godzin.

Czy można edytować ogłoszenia i dodać kilka z nich?

Każda organizacja  może publikować ogłoszenia oferujące pomoc, jak i te z prośbą o wsparcie (np.: dana placówka oferuje ubrania i żywność i jednocześnie poszukuje wolontariuszy). Istnieje możliwość dodawania kilku ogłoszeń – np. jeśli prowadzi się więcej ośrodków pomocowych. Edytowanie udostępnionych treści jest nie tylko możliwe, ale i wskazane. Dzięki temu wszystkie informacje będą aktualne, a tym samym użyteczne.

Jak korzystać z wyszukiwarki Mapuj Pomoc?

Jeśli jesteś uchodźcą z Ukrainy i szukasz pomocy, przejdź do zakładki MAPA. Znajdziesz tam swoje centrum informacji. Zaznacz opcję „Szukam pomocy” i  określ swoje potrzeby, a także swój wiek. Możesz przeglądać ośrodki pomocy, wybierając konkretne województwo, typ placówki lub daną frazę. Jednocześnie możesz także szukać wsparcia, klikając na wybrane punkty na mapie i wybierając opcję „Zobacz więcej…”.

_________________________________________________________________________________________

>>> Projekt MapujPomoc.pl został zasilony wiedzą i doświadczeniem Fundacji CultureLab, OttimoAPPS, Mohi.to oraz Tech To The Rescue.